Jaki kask najlepiej wybrać? Ranking + opis

kask moto 1.jpg

Wybór kasku motocyklowego to sprawa wymagająca chwili zastanowienia. Na rynku można znaleźć wiele propozycji, co ma swoje plusy i minusy. Duży wybór pozwala zmieścić się w założonym budżecie, niestety czasem można się pogubić. Rozwiązaniem tego problemu jest ranking przedstawiający najlepsze modele kasków.

Podział na kategorie Różnego rodzaju rankingi dotyczące kasków są bardzo popularne. Zazwyczaj podają po prostu najlepsze modele bez względu na rodzaj. Klasyfikacje tego typu dobrze spełniają swoje zadania, lecz warto wprowadzić pewne urozmaicenie. Jest nim podział kasków na dane kategorie. Taki zabieg zdecydowanie ułatwi odnalezienie najlepszego kasku.

Dla przypomnienia należy pokrótce przybliżyć podział hełmów motocyklowych. Wyróżniamy cztery podstawowe kategorię, są to: Kaski integralne – cała konstrukcja tworzy jedną bryłę, stąd pochodzi ich nazwa. Są uważane za najbezpieczniejsze kaski, zapewniają też dobre wyciszenie hałasu. Odznaczają się też uniwersalnością, Korzystają z nich właściciele motocykli turystycznych, szosowych ja oraz posiadacze skuterów. Kaski szczękowe – zostały stworzone do typowo turystycznej jazdy oraz poruszania się po mieście. Najlepsi przedstawiciele tej klasy posiadają podwójną homologację, na kaski integralne oraz otwarte. Zazwyczaj w standardzie posiadają blendę przeciwsłoneczną i oczywiście funkcję otwierania szczęki. Coraz częściej spotyka się odmiany z całkowicie ściąganą szczęką Kaski otwarte – nie posiadają ochrony szczęki, co dla wielu użytkowników jest zaletą. Najczęściej używają ich osoby dosiadające choppery oraz skutery. Gwarantują wygodę podczas jazdy po mieście oraz poza nim, najlepiej sprawdzają się w upalne dni. Tego typu kaski w żaden sposób nie ograniczają wentylacji oraz pola widzenia. Mogą być wyposażone w przedłużoną szybę, która jest bardzo pomocna podczas jazdy. Wyłapuje nadlatujące owady oraz odpryski niewielkich kamieni itp. Kaski crossowe – powstają z myślą o sympatykach jazdy w trudnym terenie poza utwardzonymi drogami. Korzystają z nich również zawodnicy startujący w wyścigach MotoCross. Zostały wyposażone w specjalne filtry zatrzymujące pył i piasek. Zapewniają dobrą wentylację oraz widoczność. Charakteryzują się też wydłużoną częścią szczękową, która dobrze chroni podczas upadku. Kaski enduro to pokrewna kategoria różniąca się jednym szczegółem. Hełmy enduro posiadają przednią szybę a modele crossowe są jej pozbawione.

Najlepsze kaski integralne Po przybliżeniu podziału kasków można przejść do rankingu. Na początek kaski integralne.

1. HJC RPHA 10 Plus W tym kasku położono bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo, stoi na najwyższym poziomie. Skorupa została wykonana z multikompozytu, czyli bardzo wytrzymałego tworzywa zrezygnowany ze wszystkich elementów, które mogłyby obniżyć wytrzymałość. Kask posiada bardzo wygodne zapięcie, wyjmowaną wyściółkę, lecz nie posiada blendy.

2. Arai Quantum ST Ten kask cieszy się opinią jednego z najbezpieczniejszych na świecie. Zarówno skorupa jak i wizjer powstały z bardzo wytrzymałego tworzywa, multikompozytu. Nie pęknie nawet w trakcie wypadku. Kask jest drogi, lecz warto w niego zainwestować. Posiada zapięcie na podwójne D, wyjmowaną wyściółkę. Blendę trzeba dokupić osobno.

3. Schuberth S2 Jest to kask uważany za jeden z najcichszych na rynku. Uzupełnieniem tej cechy są znakomite właściwości aerodynamiczne. Jego skorupa powstała z multikompozytu, posiada blendę przeciwsłoneczną oraz zapięcie typu microlock. Podobnie, jak w kaskach opisywanych powyżej wyściółka jest wyjmowana.

Najlepsze kaski szczękowe

1. HJC R-PHA Max Kaski szczękowe nie dają tak dobrego wyciszenia jak integrale. Mimo tego R-PHA jest wymieniany, jako jeden z najcichszych kasków na rynku. Jest też bardzo lekki i zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Skorupa powstała z laminatu wielowłókowego, do tego ten model posiada blendę oraz zapięcie microlock. Wyściółka jest wyjmowana więc łatwo zachować czystość.

2. Nolan N104 Może obecnie nie jest tak popularny jak kiedyś, lecz nadal jest bardzo chwalony. Jego skorupa powstała z poliwęglanu, co daje duże bezpieczeństwo. Kask posiada blendę przeciwsłoneczną, zapięcie microlock oraz wyjmowaną wyściółkę. Niezwykle istotną zaletą tego hełmu jest znakomicie dopracowany system komunikacji N-Com.

3. Schuberth C3 Pro Ten kask święci triumfy, jako prawdziwy hit sprzedaży. Bardzo dobrze niweluje hałas i do tego jest niezwykle lekki. Wręcz idealnie nadaje się do jazdy turystycznej. Skorupa powstała z multikompozytu, co gwarantuje duże bezpieczeństwo. W wyposażeniu jest blenda, zapięcie microlock oraz wyjmowana wyściółka.

Najlepsze kaski otwarte

1. SHOEI JO Waimea TC-10 Jego skorupa została wykonana z tworzywa AIM co zapewnia świetną wytrzymałość. Do stworzenia wyściółki wykorzystano materiał EPS o zróżnicowanej gęstości. Wypełnienie jest wyjmowane. Wizjer w tym kasku można ustawić na trzy różne sposoby. Bezpieczeństwo jest wspomagane przez zapięcie typu DD.

2. Schuberth M1 Ten kask charakteryzuje się niewielką i lekką konstrukcją, całość waży zaledwie 1395g. Ten model został wyposażony w innowacyjny system komunikacji, gwarantuje duże bezpieczeństwo. Duża szyba jest gwarantuje dobrą widoczność, w zestawie znajduje się blenda przeciwsłoneczna. Kask idealnie absorbuje uderzenia.

3. Nolan N21 Ten kask posiada długą szybę odporną na zarysowania, co ważne nie ulega zaparowaniu. Takie same właściwości wykazuje blenda przeciwsłoneczna. Wyściółka jest uszyta z antyalergicznego materiału, można ją w całości wyjąć i wyprać. Skorupa kasku powstała z tworzywa odpornego na uszkodzenia, więc bezpieczeństwo stoi na wysokim poziomie.

Najlepsze kaski crossowe

1. Airoh Aviator 2.2 Ten kask wygląda perfekcyjnie, lecz nie jest to jego jedyna zaleta. Skorupa jest dostępna w trzech rozmiarach a wykonano ją z włókna węglowego połączonego z kevlarem, to prawdziwa innowacja w dziedzinie bezpieczeństwa. Kask waży jedynie 950 gramów, można więc jeździć w nim wiele godzin. Ten model odznacza się też fenomenalną wentylacją oraz widocznością.

2. HJC R-PHA-X Skorupa tego kasku jest produkowana z trzech materiałów, włókna węglowego, aramidu oraz włókna szklanego, posiada 9 wlotów oraz 6 wylotów powietrza. Wyściółka została zaprojektowana tak, by odprowadzać wilgoć, wykazuje też właściwości antybakteryjne. Jest w całości wyjmowana. Kask gwarantuje bezpieczeństwo, dobrą wentylację oraz widoczność.

3. SHOEI VFX-W Skorupa tego kasku jest dostępna w czterech rozmiarach XS, S-M, L, XL-2XL. Została wykonana z multikompozytu, który jest idealnym połączeniem elastyczności z odpornością na uderzenia. Konstrukcję kasku wzbogacono o specjalną płetwę chroniącą szyję. Opisywany hełm zapewnia świetną wentylację oraz widoczność. Wyściółka dobrze odprowadza wilgoć i jest w całości wyciągana. Wybór dobrego kasku to bardzo ważna kwestia. Dzięki temu rankingowi to zadanie stanie się nieco łatwiejsze.

Napisali na ten sam temat

URL dla trackbacków : http://gim2.lebork.pl/index.php?trackback/5

Kanał RSS dla komentarzy do tego wpisu